Греко-римская борьба вес 75 кг.

0
335

BRONZE: Bozo STARCEVIC (CRO) df. Jure KUHAR (SLO), 5-4

Repechage: Bozo STARCEVIC (CRO) df. Bakhit Sharif K BADR (QAT) by TF, 8-0

Repechage: Jonas BOSSERT (SUI) df. Juan Angel ESCOBAR (MEX), 10-4

Repechage: Bakhit Sharif K BADR (QAT) df. Pascal EISELE (GER) by Injury Default, 0-0

Semifinal: Selcuk CEBI (TUR) df. Jure KUHAR (SLO), 2-0

Semifinal: Daniel Tihomirov ALEKSANDROV (BUL) df. Robert Patrik ROSENGREN (SWE), 7-4

Quarterfinal: Selcuk CEBI (TUR) df. Bozo STARCEVIC (CRO), 3-0

Quarterfinal: Daniel Tihomirov ALEKSANDROV (BUL) df. Jonas BOSSERT (SUI), 9-6

Quarterfinal: Jure KUHAR (SLO) df. Edgar BABAYAN (POL), 5-0

Quarterfinal: Robert Patrik ROSENGREN (SWE) df. Kazbek KILOU (BLR), 4-2

1/8: Jure KUHAR (SLO) df. Akrem BOUDJEMLINE (ALG) by TF, 8-0

1/8: Kazbek KILOU (BLR) df. Dmytro PYSHKOV (UKR), 7-2

1/8: Bozo STARCEVIC (CRO) df. Ciro RUSSO (ITA) by TF, 9-0

1/8: Edgar BABAYAN (POL) df. Veli-Karri Osvald SUOMINEN (FIN), 5-0

1/8: Jonas BOSSERT (SUI) df. Oldrich VARGA (CZE) by TF, 8-0

1/8: Selcuk CEBI (TUR) df. Pascal EISELE (GER), 3-0

1/8: Robert Patrik ROSENGREN (SWE) df. Florian MARCHL (AUT) by TF, 10-0

1/8: Daniel Tihomirov ALEKSANDROV (BUL) df. Juan Angel ESCOBAR (MEX) by TF, 10-0

Qualification

Qualification: Pascal EISELE (GER) df. Ilie COJOCARI (ROM) by TF, 8-0

Qualification: Akrem BOUDJEMLINE (ALG) df. Sukhrob ABDULKHAEV (TJK), 3-3

Qualification: Florian MARCHL (AUT) df. Vojtech JAKUS (SVK), 4-0

Qualification: Dmytro PYSHKOV (UKR) df. Luis Eduardo AVENDANO ROJAS (VEN), 6-4

Qualification: Ciro RUSSO (ITA) df. Angelo Rafael MARQUES MOREIRA (BRA) by TF, 12-4

Qualification: Selcuk CEBI (TUR) df. Bakhit Sharif K BADR (QAT) by TF, 8-0

Qualification: Edgar BABAYAN (POL) df. Igor BESLEAGA (MDA), 6-2

Qualification: Robert Patrik ROSENGREN (SWE) df. Daniyar KOBONOV (KGZ), 7-2

Qualification: Oldrich VARGA (CZE) df. Georgios PREVOLARAKIS (GRE), 5-0

Qualification: Bozo STARCEVIC (CRO) df. Rabie K. A. KHALIL (PLE) by TF, 8-0

Qualification: Jure KUHAR (SLO) df. Aleksandr KAZAKEVIC (LTU) by TF, 14-5

Qualification: Veli-Karri Osvald SUOMINEN (FIN) df. Tsukasa TSURUMAKI (JPN), 4-0

Qualification: Kazbek KILOU (BLR) df. Evrik NIKOGHOSYAN (FRA) by TF, 8-0

NO COMMENTS